Kitap yorumları ve tanıtımları.

16 Nisan 2017 Pazar

Yeraltı - S.L. GreyKİTABIN ARKA KAPAK YAZISI

Dünyanın birçok bölgesini kasıp kavuran öldürücü bir grip virüsü ABD’nin kapılarına dayanmıştır. Kıyametin zaten bir gün gelip kendilerini bulacağını düşünen zengin ve paranoyak bir grup aile, çok önceden satın aldıkları “güvenli” limanlarına ulaşmıştır. Dış dünyayla hiçbir bağı olmayan, virüs, deprem ya da nükleer sızıntıya karşı korunaklı bu yer, toprağın metrelerce altında, lüks ve konforlu dairelerden oluşan “Özel Yer” adında bir sığınaktır.
Kapılar kilitlenir, yeraltında yaşam başlar; fakat birkaç gün sonra içlerinden birinin cesedi bulunur.
Yoksa hayatta kalmak adına en büyük tehdit aslında yeryüzünde değil de yeraltında mıdır?
Yeraltı yüksek tempolu, keskin dönemeçlerle dolu, etkileyici bir gerilim romanı.


KİTAP SAYFASI:336


YERALTI KİTAP YORUMU

Kitap, birden fazla karakterin gözüyle anlatılıyor ama buna rağmen her karakteri ayrı ayrı merak ediyorsunuz. Belli bir yerden sonra olaylar hareketleniyor ve sonunda ne olacağını tahmin etmeye çalışıyorsunuz. İlk elli sayfası karakterlerin ve mekanın tanıtımı ile geçtiği için biraz sıkılabilirsiniz. Okumaya devam ederseniz tüm olaylar çorap söküğü gibi gelecektir.

Polisiye-gerilim türündeki bu kitabı okurken sayfaları atlayıp katil kim diye bakmamak için kendimi zor tuttum. Kitabın sonunda katile biraz da olsa hak vermedim değil. Daha çok yeraltında olanlar anlatıldığı için yazar kitap bitince dünyada olanlardan pek haber vermemiş bu yüzden biraz hayalkırıklığı yaşayabilirsiniz.

Ben katili tahmin edemedim sırf bu tahmin için bile okumaya değer bir kitap, umarım beğenirsiniz.

Benim puanım : 3/5


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder